הדרגת כושר - ריקי שחם

מאמן כושר הוא איש מקצוע בתחום הכושר, שמתמחה ביצירת תכניות אימונים וקביעת הדרך המתאימה לבצע אותם. בראש ובראשונה, התפקיד שלך כמאמן כושר (בפרט אישי, personal trainer) מצריך יכולת לעודד ולבנות מוטיבציה חזקה ומתמשכת בקרב המתאמנים שלך. הלקוחות שלך הם אנשים שזקוקים לך בעיקר בשל כך, כי האינפורמציה היום קלה להשגה, ויש המון היצע ספורט בחוץ. אבל, מדריך כושר שמסוגל להוות כפור Go! למתאמנים שלו, שיתחילו / שיבצעו / שיתמידו – זה הייעוד האמיתי של מדריך כושר. בעיני.

והשיטה לכך מבוססת על הצוות יעדים ברורים ואפשריים, מתן פידבק כל הזמן, ועוד מרכיב אחד חשוב – עליו תקראו מטה…. זרימה.

אדם שנכנס לכושר, צפויים לו קשיים רבים, ומכשולים לא מעטים. חלקם פיזיים, וחלקם נפשיים. בגלל שמדובר במאמץ, חשוב שמאמן הכושר יראה בעצמו לא רק דמות מקצועית, אלא גם חבר לדרך, אשר יכול לתמוך ולתת את המרץ בכמות הנכונה ובזמן הנכון, בצורה שתאפשר למתאמן להתקדם. לא להפסיק. להתמיד. לראות תוצאות.

כשאני פתחתי את הבלוג ריקי שחם כושר ואושר, הייתה לי מחשבה אחת, והיא נסובה סביב המילה “זרימה”. כמאמן כושר, הדבר שצריך לעמוד כנגד עינך כל הזמן היא שמירה על תנועה וזרימה בקרב המתאמנים שלך. התנועה הזאת היא בניגוד גמור לרפיון ולחוסר הכוח השרירי לפעול שבו מתאפיינים רבים בעולם כיום, בפרט בעידן הטכנלוגי. ואתה, כמדריך כושר, הוא מחולל הדינמו, מצית השלהבת, מזין בדלק, כדי ליצור תנועה.

לכן – מצא את הדרך, עם כל לקוח בנפרד, ובה תצור מנגנון של הזרמה, מוטיבציה להמשיך, דבר שיוביל את המתאמן לעשות עוד crunch, עוד כפיפה, עוד עשר מטר בריצה. זה כמו לבנות קיר לבנה אחר לבנה, ואין דרך לעקוף את הקיר. הדבר נכון גם לגבי אנשים שנמצאים בכושר גבוהה וזקוקים להמשך המרצה, כדי לא להשתעמם, ויותר מכך – כדי שהגוף שלהם יזכה ל”עניין שרירי.”

מדריך כושר שמצא דרך לעודד את המתאמנים שלו להיות כל הזמן בזרימה, מצא את שביל הזהב שיוביל אתכם יחד לכושר טוב, ולאושר רב.

להתראות,
ריקי שחם