אימון גופני עם ריקי שחם

כדי לתת השראה בהדרכת ספורט, ריקי שחם מאמנת כושר עובדת עם אנשים אחד-על-אחד כדי לעשות שני דברים: לאתגר ולתמוך. המטרה היא שיוכלו לממש את הפוטנציאל הגופני הטמון בהם. ומתוך כך, אולי גם להשליך את החוויה והניסיון לתחומי חיים נוספים. לכן, כל מי שחושב שמאמן כושר נכנס לחייך פעם או פעמיים בשבוע רק כדי לשפר את היכולת הפיסית שלכם, מפספס משהו בגדול. וחבל.

מאמן כושר, לפי התפיסה שלי, ריקי שחם, הוא אדם עימו אתה יכול להקים שותפות, שכל הישג שתשיג שותפות זאת,ף נלקחת הלאה לחייהם האישיים של כל אחד מהצדדים.

מאמני כושר שאני מדברת איתם, ואשר מהווים לי השראה, תמיד מדברים (כל אחד בדרכו) על חזון אחד, והוא מציאת הכיוון המתאים לכל מתאמן, לפי חייו, ולפי היכולות שניתנו לו, מבחינה פיסית.

אימון מאפשר יצירת איזון בחיים, מציאת אושר, תחושה טובה יותר, ומראה מעוצב יותר, ללא ספק ההישג שבעמידה במאמץ פיסי הוא ניסיון שנותן לאנשים כוח לעמוד באתגרים נוספים בחייהם. ההתמדה והתרגול החוזר מכניס סדר בזמן, מגדיר גבולות, ונותן אמדן להצלחה. מילימטר מבחינתי, זה גם הצלחה. עשר שניות נוספות של ריצה, זה גם הצלחה. כל פעם סודקים את הקיר הישן, ורואים נוף חדש. ומתי שהוא גם שם יבוא קיר, שגם אותו נצטרך למצוא דרך לסדוק, בעזר שיתוף הפעולה.

כמו שריר שצריך ללמוד להתאמץ, לעשות את העבודה שלו יותר, ולממש את המטרה שלשמו הוא נוצר, כך גם כוח הרצון של אדם. צריך לעצב אותו, לאמן אותו, ולתת לו לנוח מדי פעם, כדי שיכול גם לראות תוצאות ולאוב מהצלחתו שמחה להמשך הדרך.

בהצלחה,
ריקי שחם