אימונים גופניים - ריקי שחם

האם אתם מחפשים שגרת אימונים לפתח בה גם את כושר המיינד שלכם? נסו אומניות לחימה מהמזרח. יש כאלה שנשבעים שאומנויות הלחימה גם הרחיבו את לבם והפכו אותם לאנשים טובים יותר, נינוחים, ואוהבים יותר כלפי סביבתם.

הנה תקציר קטן עבור כי מי שעוד לא חווה אימון כזה, שבו אתה יוצא בתחושה שלא רק אימנת את שרירי הגוף, אלא כאילו אימנת פתאום את העיניים שלך לראות הכול אחרת, כמו יצרת לעצמך state of mind אחר, ובלב אתה מרגיש סוג של התרגשות רגועה חדשה. זה כמו להיכנס לממד אחר, לקפוץ לצד השני של המראה, ולפגוש את עצמך מחדש.

בשונה מהמקובל היום במערב, שבו אנחנו נוטים לבודד כל מרכיב בגוף, לעבוד עליו ישירות, כאילו האדם הוא מכונה מורכבת שממנה אפשר לשלוף כל פעם חלק אחד לפי הצורך, לשפץ, ולהחזיר חזרה כדי שהמכונה השלמה תעבוד טוב יותר, במזרח צמחה תרבות ותפיסה שונות במהותן – לחלוטין. אין הפרדה, הכול קשור להכול, והכול משפיע על הכול בצורה כזאת, שיש לעבוד על המיינד ועל רוחב הלב לא פחות מאשר על השריר הפיזי עצמו.

כל אימון מתחיל בחימום מעמיק והימתחות לחיזוק השרירים והגמשתם, לקראת תנועות של בעיטה, תפיסה, מכה, זריקה, אך לפני הכול – קידה פשוטה של הודיה, לא רק בתחילה ובסוף כל אימון, אלא גם מול זה שאתה נלחם מולו, מול העולם, ובכלל, מול התפיסה עצמה שבאה ללמד אותך להיות אדם טוב יותר כלפי כולם, גם כלפי זה שאתה נלחם מולו, וזאת בכך שתהיה אסוף יותר וקרוב יותר אצל עצמך.

השיעורים עצמם כוללים גם רגעים של הגברת קצב הלב ששורפים קלוריות ומזרימים את הדם ללב ולמוח, עד שvגוף מתפוצץ מאדרנלין. אבל עיקר השוני הוא בגישה לכל תרגיל. הסיבה לכך היא שהסגנון של אומנויות לחימה מהמזרח מצריכות לא רק כוח וסיבולת פיזיים, אלא גם מנטליים – כ ההצלחה תלויה ביכולת שלך כמתאמן לשקוע פנימה אל תוך עצמו ולשלוף מהמעמקים סוג של אנרגיה פרטית-אישית, שהיא רק שלך, ואיתה אתה מבצע את התרגילים כלפי חוץ. במזרח, אין הפרדה בין התרגיל לעוצמה שאדם מכיל.

ולבסוף, מסלול אומנויות הלחימה מהמזרח יוצר אדם שהוא חזק מנטלית בגוף חטוב וגמיש. לכן האימונים האלה הם אימוני גוף שלמים – גוף, נפש, וגם לב.

שלכם, ריקי שחם