ריקי שחם טינדרסטיקס

שלום חברות אהובות.

היום אני רוצה להמליץ על דיסק מצוין של טינדרסטיקס.

Tindersticks היו אחד האקטים הבריטיים המקוריים והמיוחדים ביותר של שנות ה-90, שניצבו בנפרד מסצנת האינדי הבריטית וגם מהפריחה של שילובי גיטרות בריט-פופ ששלטו במצעד הבריטי. 
היכן שבני דורם היו ישירים וקולעים לעתים קרובות, טינדרסטיקים היו קהים ונינוחים, יצרו שירים צפופים וקשים מרובדים במילים ספרותיות, מנגינות שזורות זו בזו, שירה ממלמלת ותזמורות נוגה בעדינות. 
בעיקרו של דבר, הקבוצה סיננה את הרומנטיקה האפלה של לאונרד כהן, איאן קרטיס וסקוט ווקר דרך שירי הפופ המוזרים של לי האזלווד והאסתטיקה של אינדי רוק. 
למרות שהמוזיקה שלהם הייתה רחוקה מהאזנה סתמית, Tindersticks זכתה לקאלט ייעודי באמצע שנות ה-90, החל באלבום הבכורה שלהם מ-1993, שנקרא אלבום השנה על ידי Melody Maker. 
במיטבם - אלבומי 1993 ו-1995 בעלי השמות שלהם, Curtains מ-1997, Can Our Love מ-2001, ו-The Something Rain מ-2012 - Tindersticks 
יצרו מוזיקה מתוזמרת עשירה, יפה אפלה, שלעתים קרובות הרגישה כמו פסקול לסרטים דמיוניים. 
(באופן לא מפתיע, הם היו מוצאים את עצמם מבקיעים סרטי קולנוע לאחר פריצת הדרך שלהם, כולל מספר פרויקטים עם הבמאית קלייר דניס.) 
ב-2021, Distractions של 2021 ראתה את הקבוצה בוחנת כיוונים חדשים עם אלקטרוניקה וטקסטורות אווירה תוך יצירת מוזיקה שמשקפת את החזון המוזיקלי הייחודי שלהם.

תקשיבו זה ממש מלבב
שלכן,
ריקי שחם